Czy kupno smartfonu ze Stanów Zjednoczonych jest zyskowne ?

Kochani konsumenci, swój blog rozpocznę od nietypowego wpisu i intrygującej historii. Sprawa tyczy się kupna telefonu komórkowego w USA i ściągnięcia go do Polski a następnie dystrybucji kolejnej osobie. Jednak są strony internetowe, które oferują zdjęcie takiej blokady od kilkudziesięciu złotych. Lecz usługa dotyczy tylko sieci Polskich.
Nie było by nic ciekawego w tej historii gdyby nie blokada simlock w telefonie komórkowym, która była przyczyną sporej liczby problemów. Smartfon został kupiony w USA w korzystnej cenie. U nas został sprzedany z dużym korzyścią. Sprzedający nie wiedział o zabezpieczeniu simlock tego telefonu i nie powiedział o tym fakcie kupującego.
Kłopot ujawnił się w momencie włożenia karty sim polskiego operatora sieci komórkowej. Nieświadomy użytkownik komórki wpisał 5 razy niepoprawny kod, który służył do zdjęcia blokady simlock. I się zaczęło poszukiwanie rozwiązania w wyszukiwarce Google, która niestety jednoznacznie określiła problem, który ma możliwość rozwiązać wyłącznie serwis. Zatem po wpisaniu frazy: serwis Samsung Wrocław i wybraniu ciekawej nas oferty, pozostało wybrać się do punktu serwisowego. Koszt naprawy wraz z usunięciem blokady simlock został oszacowany na kwotę 420 złotych.
W rezultacie dokonany zakup nie był już tak udaną transakcją. A łączna kwota była większa niż cena urządzenia w Polsce.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *