Nowe telefony marki Apple już w Chinach

Władze w Pekinie wydały zgodę na sprzedaż w Chinach nowego smartfona firmy Apple – iPhone’a 6, po uzyskaniu od amerykańskiego producenta zapewnienia, że dane użytkowników telefonów są bezpieczne, także przed inwigilacją ze strony obcych krajów.
Chiński resort przemysłu i technologii informatycznych opóźnił premierę iPhone’a 6 w Państwie Środka w obawie, że różne narzędzia diagnostyczne w systemie operacyjnym tego smartfona (iOS8) mogą przechwytywać dane o użytkownikach oraz dawać możliwość przejęcie kontroli nad urządzeniem bez zgody właściciela.
Chiński rząd poinformował obecnie, że uzyskał od Apple’a gwarancję, iż wskazane przez stronę chińską problemy są już rozwiązane i że firma ta nigdy nie pozwoli żadnej agencji rządowej któregokolwiek kraju na zainstalowanie tylnych drzwi w żadnym z jej produktów i w żadnej z jej usług.
Międzynarodowa agencja informacyjna Kyodo pisze, że chińskie obawy wiążą się zapewne z wypowiedziami byłego współpracownika amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) Edwarda Snowdena, odnoszącymi się do programów globalnej inwigilacji, prowadzonych przez Amerykanów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *